Jakaranda

(Jacaranda Mimosifolia)

Derin ve humusca zengin bahçe toprağından hoşlanır.Rüzgardan korunaklı, bol güneş alan, batı ve güney cephelere dikilmeleri uygundur. Havalar ne kadar sıcak olursa bitki o kadar çok çiçek açar.


Japon Gülü

(Hibiscus rosa-sinensis)

Tropik ve sub-tropik iklimlerde yaşar. Hafif kuru, kireçli, tuzluluğa dayanıklı toprakları tercih eder.Dalları örülerek farklı biçimler vermeye uygun olan bitkinin çiçekleri bir iki gün taze kalsa da yeni çiçekleri açtığından üzerinde çiçek eksilmez.


Japon Şemsiyesi

(Cyperus Albostraitus)

Sıcaklık isteği 18-25C arasındadır. Optimum gelişme sıcaklığı 10-25C olan yerlerde bulundurulabilir. Kış aylarında ise sıcaklık 12-15 C olmalıdır. Bulunduğu yerde sıcaklık 13 derecenin altına düşünce bitki etkilenmeye başlar, 10 derecenin altındaki sıcaklıkta ölür. Yüksek orantılı nem ister. Yarı gölge veya gölge yerlerde yetişir. Doğrudan güneş ışığı almamalıdır,


Japon Kavağı

(Brachychiton populneum)

Tam güneşli yerlerde iyi gelişme gösterir. Sıcaklığa ve kuraklığa yatkın bir bitkidir.İlk dikildiği yıllarda düzenli bir şekilde iki haftada bir kök bölgesi iyice ıslanacak şekilde su ister, yaşlandıkça su isteği azalır.Toprak drenajının iyi olması bitki sağlığı açısından önemlidir.


Japon Kuru Üzüm Ağacı

(Hovenıa Dulcıs)

Hovenia dulcis 8-10 m yüksekliğinde, kışın yapraklarını döken küçük beyazımsı çiçekli ağaçlardır.-15 derece soğuğa dayanıklıdır.